Úvod Informace pro konečné uživatele o zajištění zpětného odběru elektrozařízení

Informace pro konečné uživatele o zajištění zpětného odběru elektrozařízení

 

Po ukončení životnosti právě zakoupeného výrobku je nezbytné tento výrobek odevzdat na místo zpětného odběru. Jen tak bude zajištěna jeho ekologická likvidace. Takovým místem může být:

Poslední prodejce

Při nákupu nového výrobku můžete vysloužilé elektrozařízení podobného typu a použití (domácí vysavač za domácí vysavač, tlaková myčka hobby za tlakovou myčku hobby apod.) bezplatně odevzdat v kamenné prodejně firmy Mýval čisticí systémy s.r.o., 533 22 Býšť 162 nebo si vyžádat zajištění jeho odběru na dodací adrese, a to ve stejném počtu kusů (tzv. „kus za kus“). Odpadní elektrozařízení musí být v kompletním a nedemontovaném stavu.
Firma Mýval čisticí systémy s.r.o. je registrována jako poslední prodejce u provozovatele kolektivního systému  Elektrowin a.s. pod reg. číslem: PP013220, avšak není provozovatelem veřejného místa zpětného odběru.

Mobilní sběr odpadů pořádaný obcí
Organizuje-li vaše obec mobilní sběr odpadů, jehož součástí je zpětný odběr odpadních elektrozařízení, můžete využít i této akce.

Červené kontejnery v ulicích
Pro drobná odpadní elektrozařízení jsou připraveny  i speciální červené kontejnery v ulicích. Jejich seznam naleznete na http://www.cervenekontejnery.cz/

Vybrané sběrné místo
Odpadní elektrozařízení můžete též zanést na vybrané stabilní sběrné místo, kde vám obsluha určí, kam můžete zařízení bezplatně odložit. Seznam míst zpětného odběru odpadních elektrozařízení je k dispozici na webové stránce Ministerstva životního prostředí: https://isoh.mzp.cz/registrmistelektro/.

Pokud se elektrozařízení vyhodí do běžného komunálního odpadu, nedojde k jeho recyklaci. Jen pokud vysloužilé elektrozařízení odevzdáte, bude zaručeno jeho předání odborným firmám, které se specializují na ekologické zpracování.

Chraňme životní prostředí 

Pokud takové elektrozařízení skončí na skládce, může poškodit či ohrozit životní prostředí a lidské zdraví, neboť může obsahovat množství nebezpečných látek. Jednoznačně nejvhodnějším způsobem zpracování elektroodpadů je jejich recyklace. Použitá elektrozařízení mohou obsahovat řadu vzácných materiálů, jež lze opětovně použít a tím šetřit přírodní zdroje a současně omezovat zatěžování prostředí škodlivinami. Recyklace umožňuje snížení nákladů při výrobě nových výrobků a snížení ekologické zátěže prostředí.

Odevzdáváním odpadního elektrozařízení na místech k tomu určených významně přispějete k ochraně životního prostředí a lidského zdraví.
Na každém elektrozařízení, na jeho obalu, v záručním listu či v návodu na použití je uveden symbol přeškrtnuté popelnice. Jeho význam spočívá v tom, že tento výrobek nesmí být po ukončení jeho životnosti vyhozen do popelnice se směsným odpadem, ale musí být odevzdán na místa k tomu určená, tedy ke zpětnému odběru tak, aby byla zajištěná jejich ekologická likvidace.

Recyklace

Elektrowin

Přeškrtnutá popelnice

© 2024, Mýval čisticí systémy s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Zásady ochrany osobních údajů GDPR | Mapa stránek

Eshop vytvořila eBRÁNA | eBRÁNA eshop s propojením na IS | Marketing eshopu

Nastavení cookies

Přeskočit na začátek stránky